TESTY ALERGICZNE Szczecin

Kwiecień 2023

Kwiecień 2023

W kwietniu rozpoczyna się środek okresu kwitnienia drzew. Jest to z pewnością jeden z  najtrudniejszych miesięcy dla alergików, podczas którego w powietrzu unoszą się pyłki m.in.  brzozy, czyli drzewa uznawanego za najbardziej uczulające. Jednak nie tylko na nie należy uważać. Co jeszcze pyli na początku wiosny?
Jesion zaczyna pylić w tym samym czasie co brzoza, ale stężenie pyłków różni się w zależności od pory roku. Zazwyczaj pyli od marca do kwietnia, a swój szczytowy punkt kwitnienia osiąga w kwietniu. Jesion jest dzikim drzewem, często sadzonym w parkach i lasach. Za oknem robi się coraz ładniejsza pogoda, więc coraz częściej i chętniej będziemy wychodzić na spacery. Niestety, dla osób uczulonych na jesion taka piesza wędrówka może się skończyć ostrym zapaleniem spojówek oraz nieżytem nosa.
Dąb zaczyna pylić koniec kwietnia i już wtedy można spodziewać się pierwszych reakcji na ten alergen. Jednak najwyższe stężenie pyłków dębu w powietrzu przypada na maj.
W okresie nasilonego pylenia zaleca się unikanie miejsc, gdzie pylą drzewa wywołujące alergię (najczęściej tak jak w przypadku jesionu, są to parki i lasy). Na świeżym powietrzu najlepiej przebywać rano albo po deszczu. Po powrocie do domu dobrze jest wziąć szybki prysznic i zmienić ubranie, żeby pozbyć się pyłków osiadłych na skórze.
Jeśli zaobserwowali Państwo u siebie niepokojące objawy lub chcieli sprawdzić, czy alergeny z Państwa ulubionej potrawy wigilijnej nie spowodują efektów alergicznych, to serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu na konsultacje i ewentualne testy. Chętnie pomożemy pozbyć się problemu. Do zobaczenia!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
WhatsApp
Telegram