TESTY ALERGICZNE Szczecin

To kluczowy okres dla osób z alergią. Wraz z nadejściem wiosny, wiele roślin zaczyna okres pylenia, co oznacza, że to właśnie w kwietniu alergicy muszą zachować czujność. Na jakie alergeny trzeba uważać? Kiedy należy wykonywać testy alergiczne? Czy warto zapobiec nadwrażliwościom, decydując się na biorezonans? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie Państwo w tym artykule!

Pylenie drzew w kwietniu

Brzoza zaczyna pylić już w marcu. Rozkwit drzewa jest najintensywniejszy w kwietniu — zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca. Jest to czas, kiedy stężenie pyłków brzozy w powietrzu jest największe. Przy dobrej pogodzie, mogą się utrzymywać w powietrzu nawet przez kilka tygodni. Roślina najbardziej pyli w godzinach popołudniowych, dlatego zaleca się alergikom zostać w domach.

Topola zaczyna kwitnąć już w marcu — podobnie jak brzoza. Szczyt pylenia rośliny przypada na połowę kwietnia. Szczególnie niekorzystne dla alergików są męskie odmiany, których pyłki mogą unosić się w powietrzu do drugiej połowy tego miesiąca.

Wierzba rozpoczyna pylenie w marcu, ze szczytem w połowie kwietnia, aż do czerwca. Jest często spotykana w parkach miejskich, gdzie rozsiewane przez wiatr pyłki zalegają między budynkami, mogąc wywołać uczulenia. Dlatego alergen ten jest szczególnie problematyczny dla alergików przebywających w większych aglomeracjach.

Nadwrażliwość na pyłki drzew — co powinno Państwa zaniepokoić?

Objawy uczulenia na topolę to przede wszystkim zapalenie spojówek i nasilony katar sienny, ale mogą wystąpić także duszności i bóle w klatce piersiowej. Nadwrażliwość na pyłki wierzby może objawiać się napadowym kaszlem, świszczącym oddechem, kichaniem, zmianami skórnymi lub lekkimi stanami podgorączkowymi. W przypadku wierzby najczęstsze objawy u alergików to katar, kichanie, nieżyt nosa, kaszel i zapalenie spojówek. Aby sprawdzić nadwrażliwość na którykolwiek z tych czynników, warto zdecydować się na testy alergiczne już na początku miesiąca.

Jak radzić sobie z alergią w kwietniu?

Najdogodniejszym czasem na spacerowanie dla alergików może być okres po deszczu, gdy powietrze jest oczyszczone z pyłków. Dodatkowo, warto unikać wychodzenia z domu w godzinach popołudniowych. Noszenie okularów przeciwsłonecznych oraz maseczki może pomóc w ograniczeniu kontaktu z pyłkami.

Bezbolesny biorezonans jako metoda walki z alergią

Jeśli powyższe sposoby zawiodą, warto rozważyć nowoczesną alternatywę, czyli bezbolesny biorezonans. To metoda, która może pomóc w identyfikacji alergii i nietolerancji na żywność, a także w leczeniu nadwrażliwości. W przypadku, gdy zauważyliście Państwo u siebie niepokojące objawy lub podejrzewacie, że jesteście uczuleni na niektóre alergeny, zapraszamy do gabinetu Medivit w Szczecinie na konsultacje i kompleksowe testy alergiczne. Terapie wykorzystujące certyfikowaną aparaturę Bicom®Optima są przeprowadzane przez wykwalifikowanych terapeutów.