TESTY ALERGICZNE Szczecin

To miesiąc rozpoczynający wiosnę. Cieszymy się ciepłym początkiem roku kalendarzowego i korzystamy z pogody już w lutym. Warto jednak wiedzieć, że wiele roślin jest w pełnym rozkwicie już w marcu, dlatego wysokie stężenie pyłków może wywoływać u alergików nieprzyjemne objawy alergii, do których należą m.in.:


  • łzawienie, 
  • kichanie, 
  • wodnisty katar.


Objawy alergii zależą od stężenia pyłków w powietrzu i kondycji organizmu, dlatego oznaki nadwrażliwości mogą ulec złagodzeniu lub zaostrzeniu. W skrajnych przypadkach nierzadko dochodzi do wystąpienia astmy pyłkowej, która u alergików objawia się dusznościami, ostrym kaszlem oraz uczuciem ucisku w klatce piersiowej. Warto regularnie wykonywać testy alergiczne, aby monitorować ewentualne zmiany.

Objawy alergii w marcu: jak rozpoznać i jak sobie radzić?


Na początku silnie pyli leszczyna, której działanie przeciąga się z poprzednich miesięcy. W kolejnych dniach marca, roślina będzie pylić na poziomie średnim. Jednak wraz z upływem czasu, poziom stężenia pyłków leszczyny w powietrzu może nieznacznie opaść. 


Kolejnym zagrożeniem dla alergików jest olcha. Podobnie jak w przypadku leszczyny, może pylić dość wcześnie – nawet w okolicach stycznia lub lutego. W marcu stężenie pyłków rośliny jest wysokie, przez co może się utrzymywać do połowy kwietnia. Pyłki olchy wykazują reakcję krzyżową z pyłkami leszczyny, więc reakcja alergiczna może dotyczyć każdego z tych drzew.


Uważać należy także na topolę, która przy cieplejszych temperaturach zaczyna proces kwitnięcia już w lutym. Najintensywniej, roślina pyli w drugiej połowie marca. Dlatego wysokie stężenie pyłków może utrzymywać się nawet do kwietnia. Z uwagi na wspomniane czynniki, warto zdecydować się na bezbolesne testy alergiczne, aby dowiedzieć się, na jakie konkretnie alergeny jesteśmy nadwrażliwi.

Konsultacje i testy alergiczne w Szczecinie


Jeśli jesteście Państwo alergikami i zaobserwowaliście u siebie niepokojące objawy lub macie podejrzenia, co do niektórych alergenów, to zapraszamy do gabinetu Medivit na kompleksowe konsultacje i testy alergiczne. Podamy rozwiązania, które pomogą zażegnać problem z symptomami alergii. Nasza placówka zlokalizowana jest w Szczecinie na ul. Starzyńskiego 2.