W kalendarzu pylenia październik jest jeszcze okresem, w którym alergicy mogą zmagać się z katarem, łzawieniem oczu i innymi uciążliwymi objawami. Na początku miesiąca w jeszcze w niskim stężeniu w powietrzu znajdują się pyłki ambrozji, które pod koniec października powoli zanikają.
Wciąż jednak musimy uważać na alergeny, takie jak alternaria i cladosporium, które będą się utrzymywać się w powietrzu nawet do końca listopada. Nie powinno się lekceważyć innych alergii wrodzonych m.in. na produkty spożywcze czy zwierzęta domowe. Wiele osób jest uczulonych na koty, które od lat stały się nierozłącznymi członkami większości rodzin. Zresztą nic dziwnego, że błyskawicznie zakochujemy się w futrzastych przyjaciołach. Spędzamy z nimi mnóstwo czasu podczas zabawy, karmienia czy pielęgnacji. Dzięki temu prędko nawiązujemy więź ze swoimi pupilami.
Niestety, czasami jesteśmy zmuszeni zrezygnować z opieki nad swoimi czworonogami przez niezależne od nas czynniki. Do jednych z nich należy alergia na kocią sierść, która objawia się: katarem, kichaniem, kaszlem, drapaniem w gardle, niedrożnością nosa czy łzawieniem.
Na szczęście alergia na kota rzadko kiedy jest tak silna, żeby opiekun zmuszony był do pozbycia się swojego ulubieńca. Większość reakcji alergicznych można wyciszyć dzięki terapii i odczulaniu.
Jeśli zatem zaobserwowali Państwo u siebie niepokojące objawy, to serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu na konsultacje i ewentualne testy. Chętnie pomożemy pozbyć się problemu. Do zobaczenia!