TESTY ALERGICZNE Szczecin
Luty jest takim czasem w kalendarzu pylenia, w którym powoli zaczynają się „przebudzać” pyłki powodujące alergie. W związku z łagodniejszą w tym roku zimą, rośliny wcześniej rozpoczynają proces kwitnięcia. W lutym największe stężenie pyłków w powietrzu produkują olcha oraz leszczyna.
Już od początku miesiąca możemy zaobserwować wysokie stężenie pyłków olchy. Na początku roku kalendarzowego, wraz z leszczyną jest ona uważana za główne zagrożenie dla alergików. Olcha może uczulać już od stycznia, jednak w lutym podwyższony poziom stężenia jej pyłków powoduje u alergików silniejszą reakcję.
Kolejnym zagrożeniem dla alergików jest leszczyna. Co prawda poziom stężenia jej pyłków w powietrzu jest nieco niższy niż pyłków olchy, jednak pyłki leszczyny mogą okazać się dla alergików równie problematyczne. Z reguły utrzymują się one w powietrzu do początku marca.
Przyczyną reakcji alergicznych może być też uczulenie na roztocza kurzu domowego. Alergia na kurz może się pojawić w każdym wieku, a objawy tego uczulenia mogą występować przez cały rok. Dokuczają nam jednak najczęściej jesienią i zimą, kiedy to najwięcej czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach. Alergia na roztocza kurzu domowego objawia się zazwyczaj poprzez: wodnisty katar, rozdrażnienie, łzawienie oczu i problemy ze snem.  
Jeśli zatem zaobserwowali Państwo u siebie niepokojące objawy lub mają Państwo podejrzenia co do niektórych alergenów, to serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu na konsultacje i ewentualne testy. Chętnie pomożemy pozbyć się problemu. Do zobaczenia!