TESTY ALERGICZNE Szczecin

Grudzień

Grudzień

Grudzień wydaje się być bezpiecznym miesiącem dla alergików. Jednak jest to złudne przekonanie, bo alergicy nawet zimą nie mają łatwo. Za najczęstszą przyczynę alergii w grudniu wskazuje się kurz. Powodem tego jest fakt, iż w grudniu rzadziej wietrzymy swoje mieszkania niż w innych miesiącach, przez co w powietrzu zwiększa się zagęszczenie pyłków kurzu. Skutkiem tego jest gorsze samopoczucie.

Ponadto, istotny wpływ na podwyższoną ilość roztoczy mają świąteczne porządki, podczas których wiele alergenów unosi się w powietrzu. Ze względu na wigilijny stół i przeróżne alergeny w ostatnim miesiącu roku kalendarzowego niełatwo mają również alergicy pokarmowi. Szczególnie uważać muszą osoby uczulone na cytrusy, orzechy i ryby. Aby w grudniu czuć się bezpieczniej, należy zwrócić szczególną uwagę na pleśnie i roztocza. Prewencyjnym działaniem jest zwykłe wietrzenie pomieszczeń, w których przebywamy. Dodatkowo należy pamiętać o alergiach pokarmowych, zwłaszcza zanim usiądziemy do stołów wigilijnych.

Można łatwo rozróżnić alergie pokarmowe od pyłkowych:

  • alergia na pyłki i kurz objawia się najczęściej kichaniem, kaszlem, łzawieniem oczu czy podrażnieniem śluzówki nosa,
  • Alergie pokarmowe możemy rozpoznać po wysypce, swędzeniu, bólu brzucha i dusznościach.

Jeśli zatem zaobserwowali Państwo u siebie niepokojące objawy lub chcieli sprawdzić, czy alergeny z Państwa ulubionej potrawy wigilijnej nie spowodują efektów alergicznych, to serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu na konsultacje i ewentualne testy. Chętnie pomożemy pozbyć się problemu. Do zobaczenia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
WhatsApp
Telegram