TESTY ALERGICZNE Szczecin

Listopad nie jest miesiącem, który kojarzy się z sezonem na alergię. W tym okresie pylą przede wszystkim zarodniki grzybów mikroskopijnych. Mnożą się one szczególnie w okresie jesiennym, ze względu na wysoką wilgotność powietrza. Poziom stężenia zarodników w powietrzu utrzymuje sie na stosunkowo niskim poziomie. Jest ono jednak wystarczające, aby osoby uczulone na Cladosporium czy Alternaria zmagały się z objawami alergii. W wypadku uczulenia na zarodniki tych grzybów, alergicy mogą zaobserwować u siebie przede wszystkim nieżyt nosa, kaszel, a nawet zapalenie zatok. Często uczulenie na ten rodzaj grzybów objawia się w późniejszym wieku, a symptomy alergii nasilają się wraz z osiąganiem coraz większej dojrzałości.
Wzmożone objawy uczulenia mogą odczuwać również osoby zmagające się z alergią na roztocza oraz grzyby wewnątrzdomowe. Podobnie jak w przypadku Cladosporium i Alternarii, na działanie odmiany grzybów wewnątrzdomowych (Penicilum i Aspergilius) alergicy są najbardziej narażeni w wilgotnych pomieszczeniach (kuchnia, łazienka, piwnica).
Jeśli zatem zaobserwowali Państwo u siebie niepokojące objawy, to serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu na konsultacje i ewentualne testy. Chętnie pomożemy pozbyć się problemu. Do zobaczenia!