TESTY ALERGICZNE Szczecin
Zimą najczęściej objawy alergii są spowodowane alergiami pokarmowymi oraz (jak już wspominaliśmy w poprzednich wpisach) reakcją na roztocza kurzu domowego i zarodniki grzybów pleśniowych.  Co może powodować alergię w grudniu?
O ile w tym okresie  nie można mówić o reakcji na pyłki roślin, to zagrożeniem dla alergików mogą być naturalne choinki, które często są dużym siedliskiem pleśni.  Ponadto reakcje alergiczne może wywołać popularna gwiazda betlejemska (wilczomlecz nadobny), która zawiera związki podobne do tych zawartych w lateksie.  Co więcej, alergicy mogą odczuwać dolegliwości także przy zapalonych świątecznych świecach, podrażniających górne drogi oddechowe ze względu na zawarte w nich sztuczne substancje.  
Podczas samej Wigilii spożywamy mnóstwo alergenów, które mogą wywołać u nas reakcje alergiczną. Do najpopularniejszych z nich należą: gluten (który znajduje się w uszkach, pierogach czy krokietach), laktoza (śledzie w śmietanie oraz sałatki z dodatkiem śmietany lub jogurtu), jajka, ryby czy orzechy.
Jeśli zatem zaobserwowali Państwo u siebie niepokojące objawy lub mają Państwo podejrzenia co do niektórych alergenów, to serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu na konsultacje i ewentualne testy. Chętnie pomożemy pozbyć się problemu. Z naszej strony życzymy spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Do zobaczenia!