TESTY ALERGICZNE Szczecin

Alergie w lipcu – co pyli w tym miesiącu?

Alergie w lipcu – co pyli w tym miesiącu?

Początek wakacji to trudny okres — zwłaszcza w przypadku alergików. Wpływają na to nie tylko pylące rośliny, ale również duża ilość czasu spędzana na świeżym powietrzu. To w końcu czas, aby wybrać się nad jezioro ze znajomymi lub wraz z rodziną udać się na spacer po lesie. Niestety, upalna pogoda i suche powietrze stwarzają odpowiednie warunki do utrzymywania się w powietrzu pyłków roślin, dlatego alergie w lipcu mogą powodować, że będzie to wyjątkowo trudny miesiąc dla osób nadwrażliwych.

Trawy — główne zagrożenie dla alergików

W Polsce można spotkać ponad 300 gatunków traw, których unoszące się w powietrzu pyłki są alergenem najczęściej uczulającym w Polsce. Pylenie traw rozpoczyna się pod koniec kwietnia. Jednak z racji, iż jest to dopiero początkowy okres pylenia, to nie jest ono aż tak odczuwalne dla alergików. Zdecydowanie cięższe są kolejne trzy miesiące, które obejmują również lipiec. Alergie na trawy są najbardziej uciążliwe w suche i upalne dni, a najczęściej powodują występowanie takich objawów jak alergiczny nieżyt nosa oraz zapalenie spojówek. Nadwrażliwości na trawy często towarzyszą również bóle głowy, swędzenie nosa, obrzęk powiek i swędzenie gardła.

Wysokie stężenie w powietrzu pyłków pokrzywy

W lipcu zaskakująco wysokie poziomy stężenia w powietrzu osiągają pyłki pokrzywy. Zazwyczaj o tej porze roku w powietrzu utrzymywały się jedynie niewielkie ilości, a w tym roku wraz z pyłkami traw oraz grzybów zarodnikowych: Alternarii i Cladosporium pyłki pokrzywy górują w kalendarzu pylenia. Pokrzywa jest popularnym chwastem, występującym głównie w lasach, na łąkach i na pastwiskach. Alergia na pokrzywę objawia się w typowy dla alergii pyłkowych sposób, czyli katarem, swędzeniem oczu i ogólnym osłabieniem organizmu.

Jak radzić sobie z alergią w lipcu?

Najdogodniejszym czasem na spacerowanie dla alergików może być okres po deszczu, gdy powietrze jest oczyszczone z pyłków. Dodatkowo, warto unikać wychodzenia z domu w godzinach popołudniowych. Noszenie okularów przeciwsłonecznych oraz maseczki może pomóc w ograniczeniu kontaktu z pyłkami.

Jeśli powyższe sposoby zawiodą, warto rozważyć alternatywę, czyli nowoczesny biorezonans. To metoda, która może pomóc w identyfikacji alergii i nietolerancji na żywność, a także w leczeniu nadwrażliwości. W przypadku, gdy zauważyliście Państwo u siebie niepokojące objawy lub podejrzewacie, że jesteście uczuleni na niektóre alergeny, zapraszamy do gabinetu Medivit na konsultacje i testy. Terapie wykorzystujące certyfikowaną aparaturę Bicom®Optima są przeprowadzane przez wykwalifikowanych terapeutów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
WhatsApp
Telegram