TESTY ALERGICZNE Szczecin

Luty 2023

Luty 2023

Luty to pierwszy miesiąc w roku kalendarzowym, w którym alergicy mogą poważniej odczuć objawy alergii wziewnej. Na co powinniśmy uważać w tym okresie? Swój proces pylenia na dobre zaczyna leszczyna, która nierzadko już w styczniu może alergikom uprzykrzyć życie. Podczas łagodnej zimy w połowie lutego mogą pojawić się pierwsze poważniejsze reakcje alergiczne. Najwyższe stężenie pyłków leszczyny odnotowywane jest wokół parków i ogródków działkowych. Objawy alergii u osób uczulonych na alergeny pyłku leszczyny pojawiają się nagle, najczęściej w postaci alergicznego kataru i zapalenia spojówek.

Co jeszcze kwitnie w lutym? Olcha da o sobie znać pod koniec miesiąca. Najwyższe stężenie jej pyłków odnotowywane jest na terenach podmiejskich, zatem mieszkańcy tych terenów są najbardziej narażeni na alergie w lutym.

Jak długo utrzymuje się pylenie? Zarówno leszczyna, jak i olcha będą pylić do przełomu marca i kwietnia. Intensywność pylenia zależy od regionu oraz temperatury.

Tak jak w przypadku leszczyny, objawy alergii na pyłki olchy to najczęściej zapalenie spojówek, katar alergiczny. W czasie silnego pylenia u alergików może pojawić się kaszel, uczucie ucisku w klatce piersiowej, a nawet duszność czy astma alergiczna.

Jeśli zatem zaobserwowali Państwo u siebie niepokojące objawy, to serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu na konsultacje i ewentualne testy. Chętnie pomożemy pozbyć się problemu. Do zobaczenia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
WhatsApp
Telegram