TESTY ALERGICZNE Szczecin

Marzec 2023

Marzec 2023

W marcu alergicy powinni uważać na te same alergeny, co w poprzednich miesiącach. Należy jednak mieć na uwadze, iż aktualnie stężenie pyłków olchy wyraźnie się podwyższyło. Objawy alergii na pyłki olchy to przede wszystkim nieżyt nosa (swędzenie i niedrożność nosa, kichanie) oraz zaczerwienienie spojówek i łzawienie oczu. Pylenie olchy rozpoczyna się już na przełomie stycznia i lutego, ale do zapylenia roślina potrzebuje wyższych temperatur. Z tego powodu punkt kulminacyjny kwitnienia przypada na połowę marca. Ponadto alergicy powinni uważać na leszczynę, która podobnie jak olcha, swoje pylenie rozpoczęła od początku roku. Najwyższe stężenie pyłków leszczyny przypada pod koniec lutego oraz na początku marca.
Kolejnym alergenem, który zaczyna intensywniej pylić w marcu jest topola. Jej pyłki mogą wywołać alergię krzyżową z wierzbą. Paradoksalnie, osoby uczulone na pyłki wierzby ciężej znoszą alergię w miastach niż na wsi. Wierzby rosną w wielu parkach w przestrzeni miejskie, a jej pyłki roznoszone są przez wiatr, przez co długo mogą być przyczyną uczuleń.
Jeśli zatem zaobserwowali Państwo u siebie niepokojące objawy, to serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu na konsultacje i ewentualne testy. Chętnie pomożemy pozbyć się problemu. Do zobaczenia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
WhatsApp
Telegram